Oto Jak przeżyć dachowanie lub wypadek (i Jak Możesz To Skopiować) - o ppoż

auto symulator dachowania lublin

Czym jest Dzień Bezpieczeństwa w firmie

Safety Day jest wydarzeniem firmowym, na którym przeprowadzane są różne szkolenia z zakresu BHP, PPOŻ oraz bezpieczeństwa na drodze. Safety Day, czyli inaczej Dzień Bezpieczeństwa, jest wydarzeniem firmowym, któ

Oto Jak przeżyć dachowanie lub wypadek (i Jak Możesz To Skopiować) - o ppoż auto symulator dachowania lublin
rego zadaniem jest przedstawianie zasad związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy w sposób ciekawy i interesujący. Dzień Bezpieczeństwa w firmie przypomina bardziej integracyjne wydarzenie dla pracowników, niż zwykłe prowadzenie kursu i tłumaczenie zasad związanych z utrzymywaniem bezpieczeństwa w miejscu pracy. Podczas organizacji takiego wydarzenia korzysta się z takich urządzeń, jak symulator dachowania czy symulator zderzeń. Takie wydarzenie firmowe, jakim jest Safety Day, pozwala pracownikom na zapoznanie się z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa w pracy oraz na drodze w sposób bardziej atrakcyjny, niż prowadzenie zwykłych zajęć w sali. Symulacja dachowania czy też symulacja wypadku drogowego pozwala uczestnikom wydarzenia doświadczyć sytuacji, które mogą wystąpić na drodze, a tym samym uświadamia pracowników o konieczności zachowania odpowiednich zasad bezpieczeństwa.


Zapobieganie wypadkom drogowym

Zwiększanie bezpieczeństwa na drogach jest bardzo ważne, ponieważ co roku wiele osób ginie w wypadkach drogowych. Niemożliwe jest zapobieganie wszystkim wypadkom oraz niemożliwe jest uniknięcie wszystkich niebezpiecznych sytuacji na drodze, jednak warto uświadamiać kierowców o możliwych konsekwencjach brawurowej jazdy. Jednym ze sposobów zwiększania bezpieczeństwa na polskich drogach jest edukowanie kierowców o zasadach zachowania bezpiecznej jazdy oraz o grożących niebezpieczeństwach. W tym celu firma zajmująca się sprawami związanymi z bezpieczeństwem oferuje wynajem symulatora dachowania oraz symulatora zderzeń. Zarówno symulator dachowania, jak i symulator zderzeń mają za zadanie uświadomienie szerokiego grona osób o możliwych niebezpieczeństwach na drodze. Symulacja wypadku drogowego pozwala wielu kierowcom na doświadczenie oraz zrozumienie tego, że na drodze warto zachować najwyższą ostrożność. Doświadczenie sytuacji dachowania samochodu oraz zderzenia z przeszkodą z pewnością pozostanie na długo w pamięci kierowców, owocując tym samym zwiększoną ostrożnością podczas prowadzenia pojazdu.


Jak wygląda symulacja wypadku drogowego

Każdego roku na polskich drogach z powodu wypadków samochodowych ginie lub zostaje rannych wiele osób. Z tego powodu tak ważne jest to, żeby uświadamiać kierowców o skutkach, jakie mogą grozić przy niezastosowaniu się do obowiązujących przepisów drogowych. Jednym z urządzeń, którego celem jest edukacja kierowców, jest symulator zderzeń. Innym urządzeniem, które również imituje wypadek drogowy, jest symulator dachowania. Symulacja wypadku drogowego ma na celu uświadomienie kierowców, a także umożliwienie im doświadczenia na własnej skórze tego, jakie mogą być skutki nieostrożnej jazdy. Symulacja wypadku drogowego może być przeprowadzana na różnego rodzaju wydarzeniach związanych z bezpieczeństwem, jak na przykład Safety Day w firmie. Zarówno symulator dachowania, jak i symulator zderzeń są wynajmowane przez specjalną firmę, która zajmuje się kwestiami związanymi z bezpieczeństwem w miejscu pracy oraz na drodze. Doświadczenie symulacji wypadku drogowego może spowodować, że wielu kierowców zacznie zwracać baczniejszą uwagę na bezpieczeństwo podczas prowadzenia samochodu.


W jaki sposób działają alkogoogle

Firma zajmująca się bezpieczeństwem drogowym korzysta z różnych urządzeń mających na celu uświadomienie kierowców o niebezpieczeństwach. Urządzenia, które są wykorzystywane w lekcjach pokazowych, obejmują taki sprzęt, jak symulator dachowania, symulator zderzeń oraz alkogoogle. Alkogoogle pozwalają uświadomić kierowców o niebezpieczeństwie związanym z prowadzeniem samochodu pod wpływem alkoholu. Są różne rodzaje alkogoogli, które symulują stan upojenia alkoholowego, różnią się jednak od siebie zakresem symulacji promili we krwi. Po nałożeniu alkogoogli można wyraźnie zauważyć zmianę w postrzeganiu polegającą na zaburzeniu poczucia równowagi, spowolnieniu czasu reakcji czy też obniżeniu koncentracji. Na początku uczestnik zajęć prowadzonych na temat bezpieczeństwa drogowego jest proszony o wykonanie kilku zadań, a następnie o ich powtórzenie z nałożonymi alkogooglami. Alkogoogle pozwalają na doświadczenie tego, jak duży wpływ na organizm ma obecność alkoholu we krwi, co powinno uświadomić kierowcom jak niebezpieczna jest jazda pod wpływem.



© 2019 http://o-ppoz.informator.opoczno.pl/